Multi-Media Filtreler

Multi-media filtreler suda bulanıklığa neden olan tortu ve partikülleri arıtmak üzere kullanılmaktadır. Filtrasyon kolonları kademeli quartz ve antrasit minerali içermektedir. Bu mineraller arasından optimum hızla süzülen su tortularından arınmış hale gelmektedir.

Suyun içerisinde bulunan askıda katı maddeleri tutmak için kullanılan bir filtrasyon yöntemidir. Tank içerisinde bulunan çeşitli quartz katmanları farklı özgün ağırlıkları ile mükemmel bir filtrasyon sağlamaktadır.

Aynı zamanda filtrasyon hızı düşürülürse suda bulunabilecek demir iyonlarını da tutabilecek şekilde tasarlanmıştır. Otomasyon valfi sayesinde, ters yıkama işlemlerini zamansal periyoda bağlı olarak otomatik olarak gerçekleştirmektedir.

Tank tipi isteğe bağlı olarak composit gövdeli veya AISI 304-316 paslanmaz çelik olarak da uygulanabilirliği bulunmaktadır.

 

En minimal su debilerinden, en maksimum debilere kadar mükemmeliyeti kanıtlanmış olan MULTI-MEDIA filtre grupları işletmeler ve evsel kullanımların su filtrasyonunda, su arıtma sistemlerin en başında gelir.

En büyük avantajlarından biri ise sarf malzeme giderinin yalnızca su olmasıdır. Çünkü bu filtre grubu ters yıkama işlemini yalnızca su ile yapıp başka bir malzemeye ihtiyaç duymamaktadır.

Bu tip filtreleri kullanırken unutulmaması gereken en önemli konu ise; en düşük mikronojlarda su filtrasyonunu sağlamak için filtrasyon hızının mutlaka düşük tutulması gerekmektedir.

Eğer bu hız yüksek olduğu takdirde filtrasyon hassasiyeti de tam olarak gerçekleşmeyecektir.